W dniu 26 października 2016r. w Samorządowym Zespole Szkół Nr1 w Opatowie rozegrany został Pierwszy Powiatowy Turniej Badmintona. W imprezie pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Kazimierza Mądzika oraz Burmistrza Miasta i Gminy Opatów – Andrzeja Chanieckiego, wzięło udział 32 zawodników i zawodniczek reprezentujących 8 szkół podstawowych z terenu powiatu opatowskiego: SP Bidziny, SP Iwaniska, SP Kobylany, SP Lipnik, SP Nr1 Opatów, SP Nr2 Opatów, SP Włostów i SP Wojciechowice.

Zawody uroczyście rozpoczęła dyrektor SZS Nr1 w Opatowie pani Anna Przygoda, zaś o ich prawidłowy przebieg dbali nauczyciele wychowania fizycznego w opatowskiej „Jedynce”: Mariusz Kadela, Tomasz Partyka, Paweł Pater i Paweł Stasiński.
Turniej przebiegał w przyjaznej, sportowej atmosferze i zgodnie z duchem fair play. Gospodarze okazali się jednak mało gościnni, zajmując pierwsze i drugie miejsca w kategorii tak dziewcząt jak i chłopców.
Klasyfikacja końcowa:
kategoria chłopców
I. Igor Kadela - SP Nr 1 w Opatowie
II. Oliwer Kucharczak - SP Nr 1 w Opatowie
III. Patryk Maziarz - SP Nr 2 w Opatowie
kategoria dziewcząt
I. Gabriela Dec - SP Nr 1 w Opatowie
II. Katarzyna Lis - SP Nr 1 w Opatowie
III. Gabriela Kowaluk - SP w Iwaniskach
Osoby te otrzymały puchary i dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe – słuchawki multimedialne, ufundowane przez wspomnianych wyżej nauczycieli wychowania fizycznego.
Organizatorzy zadbali również o posiłek dla uczestników i ich opiekunów w postaci pieczonej kiełbasy, słodkich bułek oraz zimnych i ciepłych napojów, które zostały pozyskane jako dary od miejscowych przedsiębiorców:
- Huberta Kawalca - firma „Huan”,
- Agnieszki Kędziory - „Ubój i Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarskie”,
- Piotra Religi - „Delikatesy Euro”.
Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom!
                                                                        Nasi zwycięzcy zawodnicy i zawodniczki wraz z nauczycielami wf.
Fotorelacja na Facebooku:

- Rozpoczęcie Turnieju i pierwsze rozgrywki
- Rozgrywki i finały Turnieju
- Wręczenie nagród i zakończenie Turnieju.


Regulamin_Badminton_2016.pdf